Amerikanet e mbeshtesin akoma me pak presidentin Obama

Anketat e opinionit tregojnë se mbështetja për Presidentin amerikan Barak Obama ka rënë në një nivel edhe më të ulët. Një anketë e shoqatës KuinipiaK, e publikuar sot tregon se 52 për qind e të anketuarve nuk e mbështesin punën që po bën Presidenti Obama dhe vetëm 42 për qind shprehin mbështetje. Ndërkaq, afro 2/3 […]

E verteta e luftes ne Libi

Nese ne te gjithe lufterat qe jane zhvilluar deri me tani, fuqite e medha e kane pasur nje justifikim per arsyen e zhvillimit tyre, ajo qe po zhvillohet tani ne Libi nuk e fsheh dot te verteten e kesaj lufte. Behet per nafte dhe askush nuk e ka seriozisht me Gadafin.

Pershkallezohet dhuna ne rripin e Gazes

Izraeli ka shprehur keqardhje për vdekjen e pjesëtarëve të forcave egjiptiane të sigurimit në luftime me trupat izraelite dhe me persona të dyshuar si militantë palestinezë në rajonin kufitar mes dy vendeve të enjten. Autoritetet izraelite janë zotuar të hapin një proces hetimor në bashkëpunim me ushtrinë egjiptiane për të hedhur dritë mbi incidentin. Po […]