LISTA E PLOTE E SHTESAVE NE UNIVERSITETE

· FLASH
Autorë

Nga ALBANEWS

Ministria e Arsimit dhe Shkencës ka shpallur sot pasdite, pikët minimale për fituesin e fundit të fazës së dytë për çdo program studimi. Më poshtë vijon lista e plotë për të gjitha universitetet shtetërore të vendit. MASH thekson se kjo është lista përfundimtare që i hap rrugë nisjes së procesit të studimor më 6 tetor të këtij viti në të gjithë auditorët universitarë të vendit.

 

K_UNIVERSITETI K_ID_DEGA K_EMRTIMI_DEGA K_KUOTA RENDITJA PIKE
AEFS “Vojo Kushi” 200 Mësues i Edukimit Fizik 150 150 52.34
AKADEMIA E ARTEVE 175 Regji filmi dhe TV 10 6 33.97
AKADEMIA E ARTEVE 176 Aktrim 12 6 49.72
AKADEMIA E ARTEVE 177 Regji 8 4 34.87
AKADEMIA E ARTEVE 178 Skenografi – Kostumografi 10 8 46
AKADEMIA E ARTEVE 179 Koreografi 10 6 36.47
AKADEMIA E ARTEVE 180 Pikturë 50 50 46
AKADEMIA E ARTEVE 181 Skulpturë 10 10 57.52
AKADEMIA E ARTEVE 182 Muzikologji 4 4 41.93
AKADEMIA E ARTEVE 183 Kompozim 4 4 55.69
AKADEMIA E ARTEVE 184 Dirigjim 4 4 72.85
AKADEMIA E ARTEVE 185 Piano 10 5 40.21
AKADEMIA E ARTEVE 186 Violinë 8 8 65.75
AKADEMIA E ARTEVE 187 Violonçel 3 3 77.96
AKADEMIA E ARTEVE 188 Violë 6 2 55.16
AKADEMIA E ARTEVE 189 Kitarë 6 6 79.97
AKADEMIA E ARTEVE 190 Kontrabas 3 2 70.16
AKADEMIA E ARTEVE 191 Flaut 5 5 60.3
AKADEMIA E ARTEVE 192 Oboe 6 1 56.13
AKADEMIA E ARTEVE 193 Klarinetë 5 5 59.76
AKADEMIA E ARTEVE 194 Fagot 3 1 82.32
AKADEMIA E ARTEVE 195 Korno 2 2 73.52
AKADEMIA E ARTEVE 196 Trombë 5 2 73.45
AKADEMIA E ARTEVE 198 Bastub 3 2 58.02
AKADEMIA E ARTEVE 199 Këngëtare 15 15 53.3
UNIVERSITETI I TIRANËS 001 Histori 100 100 5072
UNIVERSITETI I TIRANËS 002 Gjeografi 100 100 4937
UNIVERSITETI I TIRANËS 003 Gjuhë – Letërsi 100 100 5068
UNIVERSITETI I TIRANËS 004 Gazetari 80 80 5383
UNIVERSITETI I TIRANËS 005 Kimi 80 80 4324
UNIVERSITETI I TIRANËS 006 Biologji 120 120 4547
UNIVERSITETI I TIRANËS 007 Matematikë 100 100 4073
UNIVERSITETI I TIRANËS 008 Fizikë 120 52 2842
UNIVERSITETI I TIRANËS 009 Informatikë 180 180 4774
UNIVERSITETI I TIRANËS 010 Kimi Ushqimore 80 80 4336
UNIVERSITETI I TIRANËS 011 Kimi Industriale 80 80 3821
UNIVERSITETI I TIRANËS 012 Inxh. Mat. dhe Informatike 90 90 3824
UNIVERSITETI I TIRANËS 013 Anglisht 180 180 4936
UNIVERSITETI I TIRANËS 014 Frëngjisht 100 100 4103
UNIVERSITETI I TIRANËS 015 Gjermanisht 100 100 3726
UNIVERSITETI I TIRANËS 016 Italisht 110 110 4559
UNIVERSITETI I TIRANËS 017 Greqisht 60 60 3475
UNIVERSITETI I TIRANËS 018 Turqisht 40 21 2947
UNIVERSITETI I TIRANËS 019 Rusisht 40 11 3196
UNIVERSITETI I TIRANËS 020 Gjuhë Spanjolle 40 40 4592
UNIVERSITETI I TIRANËS 021 Psikologji 100 100 5335
UNIVERSITETI I TIRANËS 022 Punë Sociale 100 100 5303
UNIVERSITETI I TIRANËS 023 Filozofi 100 100 4916
UNIVERSITETI I TIRANËS 024 Sociologji 100 100 5118
UNIVERSITETI I TIRANËS 025 Shkenca Politike 100 100 5507
UNIVERSITETI I TIRANËS 026 Administrim – Biznes 460 460 5082
UNIVERSITETI I TIRANËS 027 Ekonomiks 80 80 5379
UNIVERSITETI I TIRANËS 028 Financë 460 460 5460
UNIVERSITETI I TIRANËS 029 Informatikë Ekonomike 100 100 5512
UNIVERSITETI I TIRANËS 030 Admin. Biznes Kukës 100 91 2572
UNIVERSITETI I TIRANËS 031 Admin. Biz. Turiz. Sarandë 200 185 2644
UNIVERSITETI I TIRANËS 032 Mjekësi e Përgjithshme 300 300 5807
UNIVERSITETI I TIRANËS 033 Farmaci 100 100 5955
UNIVERSITETI I TIRANËS 034 Stomatologji 80 80 6016
UNIVERSITETI I TIRANËS 035 Shëndeti Publik 80 80 5235
UNIVERSITETI I TIRANËS 036 Infermier i Përgjithshëm 250 250 4768
UNIVERSITETI I TIRANËS 037 Mami 50 50 4475
UNIVERSITETI I TIRANËS 038 Teknik i Lartë Laboratori 35 35 5345
UNIVERSITETI I TIRANËS 039 Fizioterapi 35 35 5308
UNIVERSITETI I TIRANËS 040 Imazheri 35 35 5042
UNIVERSITETI I TIRANËS 041 Drejtësi 400 400 5522
UN. I KORÇËS “Fan S. Noli” 074 Cikël i Ulët 100 38 3296
UN. I KORÇËS “Fan S. Noli” 075 Cikël i Ulët Parashkollor 60 6 3126
UN. I KORÇËS “Fan S. Noli” 076 Gjuhë Angleze 100 34 3131
UN. I KORÇËS “Fan S. Noli” 077 Filozofi –Sociologji 100 100 3339
UN. I KORÇËS “Fan S. Noli” 078 Matematikë – Fizikë 60 3 2681
UN. I KORÇËS “Fan S. Noli” 079 Matematikë – Informatikë 100 16 3328
UN. I KORÇËS “Fan S. Noli” 080 Gjuhë – Letërsi 100 91 3186
UN. I KORÇËS “Fan S. Noli” 081 Marketing 80 69 2731
UN. I KORÇËS “Fan S. Noli” 082 Administrim-Biznes 80 80 3628
UN. I KORÇËS “Fan S. Noli” 083 Turizëm 90 46 2751
UN. I KORÇËS “Fan S. Noli” 084 Financë 100 100 4245
UN. I KORÇËS “Fan S. Noli” 085 Agrobiznes 60 19 2999
UN. I KORÇËS “Fan S. Noli” 086 Hortikulturë 60 5 3232
UN. I KORÇËS “Fan S. Noli” 087 Inxhinieri Agronomike 60 10 2911
UN. I KORÇËS “Fan S. Noli” 088 Infermier i Përgjithshëm 120 120 3552
UN. I KORÇËS “Fan S. Noli” 089 Mami 40 13 3032
UN. I VLORËS “Ismail Qemali” 148 Cikël i Ulët 130 112 2901
UN. I VLORËS “Ismail Qemali” 149 Cikël i Ulët Parashkollor 100 25 3146
UN. I VLORËS “Ismail Qemali” 150 Gjuhë – Letërsi 150 150 3997

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: