Kabul, sulmohet Kompleksi i Keshillit Britanik, tre te vdekur

· BOTA, FLASH
Autorë

Tre kamikazë kanë sulmuar pak minuta më parë 06:55 zyrën e Këshillit Britanik nëKabul. Si rezulotat i këtij sulmi të paktën tre veta kanë vdekur, ndërsa numri i të plagosurve ende nuk dihet. Pas shpërthimit rreth 20 persona kanë dalë në rrugë dhe mes tyre dhe një grupi talebanësh janë duke u zhvilluar shkëmbim zjarri i cili dëgjohet deri në dalje të Kabulit. Policia afgana tha se besonte se ka tetë ose nëntë njerëz vetëvrasës që janë fshehur në ndërtesën e Këshillit Britanuk. Sulmi u krye në përvjetorin e pavarësisë së Afganistanit nga Britania e Madhe, ngjarje historike kjo që ka ndodhur në vitin 1919.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: