E verteta e luftes ne Libi

· EDITORIAL, FLASH
Autorë

Nese ne te gjithe lufterat qe jane zhvilluar deri me tani, fuqite e medha e kane pasur nje justifikim per arsyen e zhvillimit tyre, ajo qe po zhvillohet tani ne Libi nuk e fsheh dot te verteten e kesaj lufte. Behet per nafte dhe askush nuk e ka seriozisht me Gadafin. Populli libia nuk eshte se ka ndonje ndjenje te madhe urrjetje ndaj liderit te tij Muamar Gadafi, aq me teper qe ky njeri ne kohen me te veshtire te ketij popullit u be shpetimtari i tij. Vite me pare libianet vdisnin rrugeve nga etja dhe uria, dhe Gadafi u solli ujij deri ne zonat me thella e me te shkretuara ne vend. Nese ju mendoni se Libia eshte nje vend i pazhvilluar, ky eshte nje koncept i gabuara. libia eshte nje vend i qyteteruar, dhe per fatin e saj, eshte edhe vendi me i pasur afrikan. Shkakun e pasurise se tij dhe “luftes” qe po behet atje e shpjegon kjo foto.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: